✈ 1000 tl üzeri tüm siparişlerde ÜCRETSİZ KARGO

Fiyatlarımız kargo&kdv dahildir.

Evden çalışmayı etkileyen faktörler

Evden Çalışmayı Doğrudan Etkileyen Faktörler

Uzaktan çalışmanızı etkileyen durumlardan bahsettik.

Çeşitli iş kollarının oluşmasıyla uzaktan çalışma metodu giderek yaygınlaşıyor. Evden çalışmanın birçok avantajı ve dezavantajı var. Yöneticilerin bir kısmı çalışanları kontrol etmenin güç olduğu için evden çalışmayı tercih etmiyor. Bu düşüncelerin kaynağı evden çalışma metodunda uzaktan çalışanların kontrolünün güç olmasıdır. Bazı yöneticiler ise çalışanlar için uygun ortam sağladığında evden çalışmanın daha verimli olduğu düşüncesindeler. Evden çalışma metodunda yemek ve servis gibi maliyetler oluşmadığından uygun iş kollarında bu iş metodu giderek yaygınlaşmaktadır. Kişisel ve iş hayatı arasında bir denge gözetildiğinde evden çalışmak hem işyerleri hem de çalışanlar için oldukça verimlidir bu nedenle evden çalışmayı etkileyen birçok faktör var fakat biz bunları üç ana başlıkta sizler için topladık.

Travel
Jean shorts fam helvetica thundercats

1-Uygun Çalışma Atmosferi

Pandemiyle birlikte birçok kişi evlerden çalışma metoduyla yeni tanıştı. Çoğu kişinin ev ortamında çalışmak için bir çalışma odası olmadığından bu durumun adaptasyonu bir hayli zaman aldı. Adaptasyon sürecini hızlandırmakdaki en önemli faktör aile bireylerinin bu konu hakkındaki davranışları olsa gerek. Aile bireylerinin dikkat dağınıklığını oluşturan sebepleri ortadan kaldırmayı yardımcı olduğundan emin olun çok daha verimli bir çalışma ortamına sahip olacaksınız.

2-Çalışmalarınızı Yönetin

Gelen iş emirleriyle şekillenen haftalık çalışma rutinini kontrol altında tuttuğunuzda çalışmalarınızın eskisi gibi stresli bir hal almadığını fark edeceksiniz.
Düzenleyeceğiniz verimli bir çalışma programı sayesinde daha planlı çalışarak birçok engelin üstesinden geleceksiniz. İş planınızda sürekli kontrol edilmesi gereken işler olabilir. Çalışma arkadaşlarınız ve müşterilerinizle yazılı bir kaynak olan e-postlar üzerinden haberleşilir. E-postalar bu duruma bir örnektir. E-postalarınızı
sürekli kontrol etmeniz gerekmez günde iki kez sabah ve akşam on dakikanızı bu iş için ayırmanız yeterlidir.

3-İletişimin Gücü

İşyerlerinin çalışanlarına uygun iş emirleri üretmek uzaktan çalışma metodunda önemli bir yere sahiptir. Bu metotların yanı sıra çalışanlar için elektronik ortamda
yoklama yapmak oldukça önemlidir bu sayede yöneticiler uzaktan da olsa çalışanlarının takibini yaparlar. Yöneticilerin çalışan kontrolü yaparken bir başka önemli husus iletişimdir. Doğru iletişim yöntemlerini kullanarak çalışanlarınızın istek ve önerilerine açık olmalısınız. Zaten evden çalışılıyor diye izin günü vermemek olmaz. Çalışanlarınız kendilerini kötü hissettiklerinde dinlenebilecekleri bir zamana ihtiyaç duyarlar. Bu tür uygulamalara dikkat ederseniz çalışanlarınız kendilerine değer verildiğini düşünüp işlerinde daha dikkatli olur.

Evden çalışırken iletişim metodu olarak kullanabileceğiniz bazı yazılım ve uygulamalar mevcuttur. Bu uygulamalarda uzaktan görüntülü haberleşmeye veya bilgisayar ekranı paylaşmak gibi bir çok eylem gerçekleştirilebilir. Bu özellikler sayesinde uzaktan iletişim kolaylaşır. İş dışında çalışanlarınızla konuşabileceğiniz sohbet odaları kurmanızda da fayda var. Bu ortamlarda çalışanlarınızla daha samimi sohbetler gerçekleştirebilirsiniz bu sayede çalışanlarınız sizinle konuşurken rahat hisseder, konuşmalarındaki şeffaflık düzeyi artar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Türkiyeye Kargo

+1000 tl üzerindeki siparişlerde

Garanti Süresi

12 ay garanti

100% Güvenli Ödeme

EFT / MasterCard / Visa

Güçlü İletişim

Dilediğiniz zaman bize ulaşın

botão whatsapp