Ofis Mobilyaları

Sizler için farklı renk ve benzersin modellerde ofis mobilyaları üretiyoruz. Krom veya ahşap detaylı ofis mobilyaları sizleri bekliyor.

Ofis Mobilyaları
Filtreleri Göster

Tek bir sonuç gösteriliyor

Tek bir sonuç gösteriliyor

Ofislerin Olmazsa Olmaz Mobilyası

Hayatımızı sürdürebilmemiz için çalışmamız gerekir. Genellikle çalışma hayatımız ofis alanlarında geçer. Üretkenliği arttırmanın yolu ise çalışanların işyerindeki keyif ve motivasyon düzeyini arttırmaktır. Keyif ve motivasyon düzeyini arttırmanın sırrı geniş ofis alanı ve işlevsel ofis mobilyalarına sahip olmaktır. Boğucu renklerden ve işlevsel olmayan mobilyalardan oluşan bir ofis ne kadar verimli olabilir? Sessiz kapanan ofis dolabı kapakları, ses çıkarmadan açılan ofis kesonu çekmecelerine
kim sahip olmak istemez ki? üstüne üstlük birde ergonomik olmayan çalışanlarınızın boyun ve bel ağrılarından dolayı verimli çalışamadığı ofis mobilyalarına sahipseniz. Çoğumuz gün boyu bilgisayar karşısında çalışmamız gerektiğinden boy ve bel ağrılarını en aza indirmek gerekir. Bu konuda bize işlevsel ofis mobilyaları yardımcı olacaktır. Farklı renkler, ölçülerde üretilen ofis mobilyaları birçok tasarıma sahiptir.
Kişisel tercihlerinize bağlı olarak klasik ve modern ofis mobilyalarıyla ofisinizi donatabilirsiniz. Dayanıklı ve ofis boya dekorlarınıza uygun ofis mobilyası tercih ettiğinizde uzun yıllar değiştirme ihtiyacı duymazsınız.

Ofis Mobilyaları Hangi Mobilyalardan Oluşur?

Ofis mobilyaları genel olarak beş altı farklı ünitelerden oluşur. Ofisinizin bir çalışma ortamına sahip olması için bu ofis mobilyalarına sahip olmanız gerekir. Kişisel tercihlerinize bağlı olarak bunları dilediğiniz renk ve ölçülerde sipariş verebilirsiniz. Ofis mobilyaları tekli, ikili, üçlü koltuk takımları, ofis masası, ofis personel masası, toplantı masası, çalışma masası, ofis raflık ve kitaplığı, etajer ve kesonlara kadar birçok farklı unsurdan oluşur. Fakat bu yazımızda yalnızca bir ofis mobilyası takımını oluşturan unsurlardan bahsedeceğiz. Bir ofis mobilyası takımı beş unsurdan oluşur. Bu unsurlar şunlardır:

Ofis Masası

Çalışma hayatımızı kolaylaştırması için üretilen ofis masalarını bilgisayar yerleştirmek, kişisel not ve dosyalarımızı yerleştirmek amacıyla kullanabiliriz. Ofis masası deyince aklımıza ofis makam takımları, ofis personel takımları gelir. Bu mobilyalar tasarımlarına göre genel olarak iki başlıkta incelenir. Bunlar klasik ofis mobilyaları ve modern ofis mobilyalarıdır. Klasik ofis mobilyalarında daha çok el işçiliği ve geleneksel hat ve semboller yer alır ve genelde iki farklı koyu renklerden oluşur bu renkler genellikle kahverengi ceviz renk ofis mobilyalarıdır. Modern ofis mobilyaları ise keskin hatlara sahip metal ve türevleri ile donatılmış zaman zaman üç farklı renge sahip olabilen ofis masalarıdır. Ofis masası bir ofis mobilyasının olmazsa olmazıdır. Ofis masası yoksa, ofis mobilyası da yoktur. Ofis masası bulunduğu diğer ünitelerle birlikte bir bütündür ve böylelikle ofis masası takımı adını alır. Ofis masası takımı beş farklı üniteden oluşur. Ofis masa takımını oluşturan üniteler ofis masası, ofis dolabı, ofis etajeri, ofis sehpası ve ofis kesonudur.

Ofis Dolabı

Ofis masası dolabının birçok modeli mevcuttur. Metal veya modele bağlı olarak birden fazla raf ve kapak bulunabilir. Ofis dolaplarına genellikle evrak yerleştirildiği için raf yüksekliği 33cm olacak şekilde üretilir. Kapaklı veya kapaksız dilerseniz sürgülü kapaklı ofis dolabı üretilebilir. Zaman zaman kilitli kapaklı ofis dolabı da müşteriler tarafından tercih edilir. Kullanıcılar ofis dolaplarını harici almak yerine rengi ve modeliyle uyum sağlaması için ofis masa takımının içinde satın alır.

Ofis Etajeri

Ofis masası etajerleri genellikle masa altında L tipi ofis masası modellerinde bulunur. Genellikle üç çekmeceli ve bir kapaklı modellerden oluşur fakat zaman zaman sürgülü kapaklı veya kapaksız yalnızca çekmeceli olan türleri de tercih edilir. Ofis etajeri genellikle kişisel eşyaları depolamak ve dosya yerleştirmek için kullanılır. Ofis dolabı satın almayan kullanıcılar mutlaka ofis etajeri satın almalıdır.

Ofis Sehpası

Ofis masası sehpaları kullanıcılara ikram edilen içecekleri yerleştirmek için kullanılır. Aynı zamanda ofis masası ile bir bütündür, ufak değişiklerle ofis masasının minyatürü olarak üretilen ofis sehpası modelleri zaman zaman gazete ve dergi yerleştirmek için de kullanılır. Metal ayaklı ofis sehpası modelleri göz alıcıdır. Genellikle ofis masasının ayaklarıyla ofis sehpasının ayakları birbirleriyle uyumludur.

Ofis Kesonu

Personel ofis masası türlerinde tercih edilen ofis kesonları hareketli ve hareketsiz toplamda iki versiyon olarak üretilir. Hareketli kesonlarda tekerlek bulunduğu için dilediğiniz yere kolaylıkla taşıyabilirsiniz fakat hareketsiz kesonlarda sabit ayak bulunduğundan bir yerden başka bir yere taşımak istediğinizde zorlanabilirsiniz. Genellikle masa altında ve L tipi ofis masası modelleriyle birlikte satılan ofis kesonları kişisel eşyalarınızı depolamak için idealdir.

Ofis Personel Masası

Ofis personel masası modelleri çalışanlarınız için üretilmiş ve işlevsel hale getirilmiş mobilyalardandır. Ofis personel masası takımları, makam takımlarına göre daha küçük boyutlu üretilir. L tipli modelleri sabit keson ile birlikte kullanıma uygundur. Metal ayaklı modelleri siyah boyalı veya krom kaplamalı olabilir. Genellikle ofis personel masası takımlarında etajer bulunmaz. Ofis masası, ofis dolabı ve ofis kesonu olmak üzere üç adet üniteden oluşurlar.

Toplantı Masası

Ofis toplantı masaları grupça yapılan çalışmalar ve üretilecek projeler için idealdir. En az dört kişilik olarak üretilirler. Bir kişi için ortalama 65 cm kaplayacak şekilde yer ayrılır. Genellikle talep gören modelleri 6 kişilik toplantı masası ve 10 kişilik toplantı masası modelleridir. Farklı tasarımlarda toplantı masaları üretilebilir. Ofis toplantı masaları kaç kişiye hizmet vereceği ve sahnenin, ekranın nerede olacağı gibi durumlara göre farklı tasarımlarda üretilebilirler. Bu tasarımlar genelde U toplantı masası, L toplantı masası, üçgen toplantı masası ve balık sırtı toplantı masalarıdır. Modern toplantı masaları genellikle yatsı kenarlara sahiptir ve metal ayaklı olan toplantı masalarıdır.

Çalışma Masası

Çalışma masası modelleri genelde ev içerisinde kullanılması için tasarlanır ve üretilir. Ofis masası takımlarına göre küçük boyutlu üretildiklerinden daha az yer kaplar bu nedenle ev için kullanıma uygundur. Çalışma masası modellerini genellikle öğrenciler veya home & ofis çalışanlar tercih eder. Kendinden raflı ve çekmeceli olduğundan yanında harici bir keson veya ofis dolabı bulunmaz. Üçgen çalışma masası veya dikdörtgen çalışma masası modellerinin genellikle kendi malzemesi olan yonga levhadan üretilmiş ayakları bulunur.

Sehpa

Harici ofis sehpaları genellikle içecek, bardak, dergi veya gazete yerleştirmek için kullanılır. Ofis koltuk takımlarının arasına yerleştirilen ofis sehpaları dekoratif görünür. Metal ve ahşap ayaklı ofis sehpası sipariş vermeden önce ofis mobilyanızın tasarımına ve rengine uygun olduğundan emin olun.

Kitaplık

Ofis kitaplık ve raflıklar dosya veya kitap yerleştirmek için kullanılır. Duvara monte edilen ve kendinden ayaklı kitaplıklar mevcuttur. Renk ve tasarımını belirlerken ofis mobilya takımınızla uyumlu olduğundan emin olun böylelikle ofisinizdeki tüm mobilyalarınız bir bütün olacaktır. Son yılların en çok tercih edilen kitaplık modeli metal kitaplık modelleridir. Genellikle kapaksız üretilirler.

Etajer

Etajerler kişisel eşya ve evrakları depolamak için kullanılır. Genellikle harici olarak tercih edilmez, bir bütün şeklinde ofis mobilya takımı içerisinde satın alınır. Etajerler tekerlekli olmaz, sabit ayaklı kullanılırlar. Masa altı etajerler ofis mobilyasının vazgeçilmezidir. Sürgülü kapaklı, kapaksız ve çekmeceli modelleri mevcuttur.

Keson

Ofis mobilyalarının bir başka vazgeçilmesi kesonlardır. Kesonlar hareketli ve hareketsiz kesonlar olarak ikiye ayrılır. Hareketli kesonlar tekerlekleri
sayesinde kolayca hareket ettirilebilir. Sabit kesonlar ise masa altında hareketsiz şekilde kullanılır. Farklı renklerde ofis mobilyanıza uygun
kulp takılabilir. Kişisel eşyalarınızı depolayabileceğiniz kesonlar genellikle 45cm en ve boy uzunluğuna 71 cm yüksekliğe sahiptir.

Ofis Mobilyası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ofis mobilyası seçerken birkaç önemli hususu göz önünde bulundurmanız gerekir. Bunlardan bir tanesi ofis mobilyanızı yerleştireceğiniz ofis alanınızdır. Ofisinizin seçtiğiniz ofis mobilyasına uygun ölçüde olduğundan emin olun ve mutlaka geçiş için boşluklar bırakın. Aynı zamanda geçiş için fazla alan bırakacağım diye küçük mobilyalardan ofisinizi oluşturmayın bu çok boş görünmesine neden olabilir. Ofis mobilyanızı parça parça satın almak yerine takım olarak ofis mobilyası takımı tercih etmeniz bir bütünlük sağlayacağından göz alıcı olacaktır. İhtiyacınıza göre harici evrak yerleştirebileceğiniz kiptalık veya ofis dolabı da kullanabilirsiniz. Bu ofis dolaplarını Televizyon altı gibi boş yerlere yerleştirmeniz ofisinizdeki verimliliği de arttıracaktır. Aynı zamanda seçtiğiniz ofis mobilyası renklerinin ofisinizin duvar renkleriyle uyumlu olmasında fayda var. Bir başka önemli husus ise ofis mobilyanızı dayanıklı malzemelerden yapılan mobilyalardan tercih etmenizdir. Bu sayede ofisinizdeki ofis mobilyalarını sık değiştirmek zorunda kalmazsınız. Günlük ofis mobilyası temizliğine özen göstererek de mobilyalarınızın ömrünü uzatmış olursunuz.

Ofis Mobilyalarının Fiyatlarını Değiştiren Unsurlar

Ofis mobilyalarının fiyatını değiştiren unsurların başında hammadde ve işçilik yer alır. Cilalı ofis mobilyası modellerinde işçilik süresileri çok uzundur ve lake boya maliyetlidir. Fakat yonga levhadan üretilen ofis mobilyası modelleri uygun fiyatlıdır. Size uygun ofis mobilyası modeline sahip olduğumuzdan eminiz.

Ofis Mobilyalarının Ofis Koltuklarıyla Uyumu Nasıl Olmalı?

Ofis mobilyası ve ofis koltuk takımlarının birbirleriyle uyumlu olmasının sağlayacak en önemli unsur renktir. Öncelikle renklere karar vermek sizin kişisel tercihlerinize bağlıdır. Ofis mobilyası takımları genelde iki farklı renk ile tasarlanırlar, bu renklere uyumlu zıt veya benzer tonlu ofis koltuk takımlarını satın alabilirsiniz. Ofis mobilyanızın metal ayaklarında krom detaylar bulunuyorsa seçtiğiniz ofis koltuklarının ayak veya kollarında krom detaylar bulunabilir bu sayede ofisinizde bir bütünlük
oluşur.

Ofis Mobilyasında Temizlik ve Bakım

Ofis mobilyalarınızın günlük temizliğini toza duyarlı bez ile yapabilirsiniz, asla bir kimyasal kullanmayın. Gerektiği durumlarda metal ve krom yüzeyleri silmek için az nemlendirilmiş bir bez kullanabilirsiniz.