Ofis Koltuk Takımı İzmir

Ofis Koltuk Takımı İzmir`de Sizlerle

Ofis koltuk takımı İzmir Mobisanda sizleri bekliyor. Benzersiz modeller ve renk seçenekleriyle İzmir mağazamızı ziyaret edip beğendiğiniz ofis koltuk
takımı modelini sipariş verebilirsiniz. Dilerseniz websitemiz üzerinden de siparişinizi oluşturabilirsiniz. Sipariş verdiğiniz ofis koltuk takımı modellerini İzmirde üretip, sizlere İzmir depomuzdan kargoluyoruz. Ticaret yollarının merkezinde ve büyük sanayi şehirlerinden biri olması nedeniyle
İzmir, ofis mobilyası için önemli olan şehirler arasında yerini alıyor. Aynı zamanda İzmir, bünyesinde Liman ve havaalanı bulunması hem ticareti, hemde yerli ve yabancı müşterilerin ofis mobilyası fuarlarına ulaşımı kolaylaştırıyor. Fuarlarda ve websitemizde sergilediğimiz ofis koltuk takımı modellerini satın alırken ihtiyacınız olan bilgileri hep beraber inceleyelim.

Ofis Koltuk Takımı Aradığınız Özelliklere Uygun mu?

Ofislerinizin vazgeçilmez eşyalarından olan ofis koltuk takımlarının ihtiyacınızı karşılar niteliklere sahip olması önemlidir. Çalışanlarınız için tercih ettiğiniz ofis koltuk takımı modelleri işyerinizdeki üretkenliğe dahi katkıda bulunabilir. Ofis koltuk takımları suni deri veya kumaştan üretilirler. Ofisde kullanmak için tercih edilenler genellikle deri ofis koltuk takımı modelleridir. Fakat home-ofis kullananlar tercihlerini kumaştan üretilen kumaş veya nubuk ofis koltuk takımlarından yana kullanabilirler. Ofis koltuk takımı tercih ederken ofisinizdeki mobilyalarla uyumlu olması gerekir. Ofis mobilyalarına uyum sağlamaları için ofis koltuk takımları genel hatlarıyla iki ana grupta üretilirler. Bunlar modern ofis koltuk takımı ve klasik ofis koltuk takımı türleridir. Bu ofis koltuk takımı türleri de
kendi içerisinde tekli ofis koltuk takımı, ikili ofis koltuk takımı ve üçlü ofis koltuk takımı şeklindedir ve herbirinin ölçüleri farklıdır. Gelin birlikte derinlemesine inceleyelim.

Modern Ofis Koltuk Takımı

Modern tasarıma sahip genellikle krom ayak veya kollardan oluşan ofis koltuk takımı modelleridir. Deri ile üretilirler, zaman zaman parlak yüzeye sahip olabilirler. Tasarımının temelinde keskin hatlar ve basit görünüm vardır. Gösterişten uzak minimalist bir yaklaşımla tasarlanırlar. Metal ayak ve sümeni bulunan birçok ofis mobilyası ile birlikte kullanıma uygundur. Modern ofis koltuk takımı modelleri fiyatı itibariyle en çok tercih edilen kategoridedir.

Klasik Ofis Koltuk Takımı

Ahşap kol veya ayak detaylara sahiptirler. Klasik ofis koltuk takımlarında en çok dikkat çeken şey heybetli görünmeleri dolayısıyla büyük olmalarıdır. Gösterişli ürünlerdir, lake cilalı ofis mobilyası modelleriyle birlikte kullanıma uygundurlar.

Tekli Ofis Koltuk Takımı

Bir tek kişinin oturabileceği genişlikte üretilmiştir. Tekli ofis koltuk takımları genellikle 50cm derinlikte ve 70 cm genişliğinde tasarlanıp, üretilirler.

İkili Ofis Koltuk Takımı

İki kişinin rahatlıkla oturabileceği ölçülerde üretilirler. Bu nedenle iki kişinin rahat oturabilmesi için aralarında boşlık olacak şekilde tasarlanmışlardır. İkili ofis koltuk takımı 50-60cm derinlikte ve 130cm genişliğinde üretilir.

Üçlü Ofis Koltuk Takımı

Üçlü ofis koltuk takımı modelleri, üç kişinin rahatlıkla oturabileceği ölçülerde üretilir. Kullanıcıların konforunu üst düzeye çıkartmak için 50-60cm derinliğinde ve 170cm genişliğinde üretilirler.

Tüm bu ölçüler tasarım ve ofis koltuk takımı modellerine göre değişkenlik gösterir.

Ofis Koltuk Takımı Fiyatı

Ofis koltuk takımı fiyatlarını belirleyen birçok unsur vardır. Fiyatları belirleyen unsurlar genel olarak malzemelerin kalitesi ve işçiliktir. Bazı modelleri yapmak zaman alırsa ve malzeme fiyatları yüksek olursa ofis koltuk takımı fiyatının da ucuz olması beklenemez. Bunların yanında ofis koltuk takımı fiyatlarını belirleyen bir başka unsurda kargo bedelidir. Enerji fiyatlarının arttığı günümüzde ulaşım fiyatları da artmaktadır. Ofis koltuk takımlarının ulaşım bedelleri diğer ofis koltuğu takımlarına göre yüksektir. Çünkü, kargo fiyatı hesaplanırken taşınacak ürünün desi ve ağırlığına göre hareket edilir. Ofis koltuk takımları hacim olarak büyük ve ağır olduğundan kargo fiyatları da diğer ofis ürünlerine göre yüksektir.

Ofis Koltuk Takımı Hangi Malzemelerden Üretilir?

Ofis koltuk takımı birçok malzemelerden oluşur. Fakat bu malzemelerin başlıca olanlarından bahsetmek gerekirse bunlar; iskelet, sünger, deri ve ayaktır. Ofis koltuk takımına tasarım formunu veren iskeletidir. İskeleti insan vücudundaki kemikler olarak düşünebilirsiniz. Bu nedenle öncelikle iskeletin sağlam olması gerektiğini farketmişsinizdir.

İskelet

Biz Mobisan ofis mobilyaları olarak modern ofis koltuk takımı modellerimizin iskeletinde gürgen ağaç kullanmaktayız. Gürgen ağacı diğer ağaç türlerine daha sağlam olması ve kuruduğundan çatlamamasından dolayı tercih ediyoruz. Tabi bunun yanında iskeleti oluştururken kiriş ve destek noktalarını iyi montajlamak gerek tarafımızca hazırlanan teknik şemalar ile ustalarımız özenli bir şekilde ofis koltuk takımı iskeletlerini montajlıyor.

Sünger

Diğer önemli malzeme olan sünger, piyasada birçok farklı kalitede bulunabiliyor. Daha önce satın aldığınız ofis koltuk takımı kısa sürede deforme olup yapısını kaybettiyse ve özellikle oturak kısmında çökmeler varsa. Bu malesef düşük kalitede sünger kullanıldığının ispatıdır. Biz ofis koltuk takımlarında 1. kalite sünger kullanıyoruz ve tüm türkiyede isim yapmış dünya çapında markalaşan isbir sünger firması ile çalışıyoruz. Ofis koltuk takımı modellerini yüksek yoğunluklu isbir sünger ile üretiyoruz.

Deri

Diğer bir malzeme ise deridir. Deri, ofis koltuk takımının yüzeyini kaplamada kullanılır. Tasarıma göre farklı ölçü ve şekillerde kesilip, dikilir. Son olarakta süngerlenmiş iskelet üzerine giydirilip döşenir. Gerçek ve suni deri olarak ikiye ayrılır. Gerçek deri, suni deriye göre çok daha pahalı olduğundan genellikle ofis koltuk takımı modellerinde suni deri kullanılır.

Ayak

Son olarak ofis koltuk takımını oluşturan bir başka malzeme ise ayaktır. Ayaklar modele göre ahşap ve metal olabilirler. Ahşap olanlar gürgen ağacından üretilip, montajlanır. Metal olan ayaklar ise profil veya sacdan üretilirler. Metal ayaklara boya veya nikelaj kaplama uygulanır. Nikelaj kaplama kromdan yapılır bu sayede profile ayna gibi parlaklık kazandırır ve şık görünür. Birçok modern ofis koltuk takımında nikelaj detaylar bulunur.

Tüm bu ofis koltuk takımı türlerine artık aşinasınız. Ofis koltuk takımı seçmeden önce ise dikkat etmeniz gereken son bir şey kaldı. Buda ofis koltuk takımınızın ölçüleridir. Satın aldıktan sonra ofisinize sığdıramazsanız bu alışverişin bir kıymeti olmaz değil mi? Bu nedenle kendi ofis koltuk takımınızı seçerken yalnızca modele değil, ölçüyede dikkat etmelisiniz. Ofis alanınıza uygun ölçüde ofis koltuk takımı sipariş vermelisiniz. Ofis çalışma alanınızı oluştururken ve ofis koltuk takımınızın ölçüsüne karar vermenizde yardımcı olabileceğini düşündüğümüz yazımızı inceleyebilirsiniz.

Filtreleri Göster

Gösterilen sonuç sayısı: 11

Gösterilen sonuç sayısı: 11