Çalışma sandalyesi

Çalışma sandalyesi ve bilgisayar koltuğu modellerini fark tür kumaş ve deri rengi alternatifleriyle satışa sunuyoruz. Bel destekli veya desteksiz birçok modeli görüntüleyebilirsiniz.

Deri veya file kumaştan üretilen ofis ve evden kullanıma uygun ofis çalışma sandalyeleri
Filtreleri Göster

Gösterilen sonuç sayısı: 9

Gösterilen sonuç sayısı: 9

Çalışma Odanız için Çalışma Sandalyesi

İşyerinizde veya derslerinizde arzuladığınız başarıya ulaşmak için kendinize ait rahat bir çalışma sandalyesi olmalıdır. Uzun çalışma saatlerinde sizlerin en büyük destekçilerinden birininde çalışma koltukları olduğunu düşünüyoruz. Uzun çalışma saatlerinizde size eşlik edecek olan çalışma koltuğunu en önemli özelliği vücut ergonomi yapınıza uygun olmasıdır. Çalışıyorken vücudunuzu fazladan yormamak için doğru ofis çalışma koltuğunu seçmeli, sırt, bel ve baş bölgelerini destekleyen ofis çalışma koltuğunu kullanmalısınız. Aksi durumda uzun süreli çalışma tempolarında ergonomik olmayan çalışma sandalyesi seçiminde kas ve sinir ağrıları başlayabilir. Dolayısıyla ofis çalışma sandalyesi seçiminde sağlığımızı göz önünde bulundurduğumuzda ergonomik bir çalışma sandalyesi seçmek birinci sırada yer alıyor. Sonrasında uygun fiyatlı olması, temizlik, kurulum ve bakımı kolay olan ürünlerin olduğunu söyleyebiliriz. Bunları detaylı incelemek gerekirse;

Ergonomik Çalışma Sandalyesi Seçimi

Çalışma sandalyesi üzerinde yoğun mesai harcadığımız ofis çalışma alanı araçlarındandır. Farklı türlerde olan ofis çalışma koltuklarının yalnızca dizayının albenili olması değil, ergonomik olmasını da önemsemelisiniz. Çalışma temposu nedeniyle, üzerinde saatleri geçirdiğimizi farketmediğimiz çalışma sandalyelerinin bel, sırt, baş ve ayakları desteklemesi kas ve sinir sağlığı için oldukça önemli. Dolayısı ile çalışma koltuğu satın alırken yanlızca modern ve güzel görünmesini değil. Sağlığınız için de uygun olmasını araştırmanız gerekir. Ergonomik bir çalışma koltuğu seçerken
şunlara dikkat etmek gerekir.
1-Sırt dik konumda olup bel destekli olması.
2-Çalışma sandalyesi kollarının masa yüksekliğiyle aynı seviyede olması için amortisör yüksekliğinin ayarlanabiliyor olması ve dirseklerin 90 derece olması.
3-Kalçamızı sırt kısmına yastadığımızda ayak tabanının yere tam olarak basıyor olması ve diz açısının 90-110 derece aralığında olması.
4-Gözlerinizin ekrandan 50-80cm kadar uzaklıkta olması.
Sağlığınız için uzun saatler verimli çalışabileceğiniz çalışma sandalyesi üzerindeki başlıca dikkat etmeniz gereken unsurlar bunlardır.

Çalışma Sandalyesinde Nasıl Oturmamalıyız?

Çalışma koltuğunuzu kullanırken asla ayaklarınızı masanın üzerine yerleştirerek, ürünü kullanmayın. Aksi halde düşüp hem sağlığınızdan olursunuz hem çalışma koltuğuna zarar verirsiniz bu tür hatalar garanti kapsamında karşılanmaz ücretsiz değişim yapılamaz.

Çalışma Sandalyesinde Fiyatı Değiştiren Unsurlar

Çalışma sandalyesinin baş ve beli destekleyen modelleri zaman zaman ürünlerde ek özellik olarak tanımladığından fiyatı değiştiren faktörlerin
başında geldiğini söylebiliriz. Buna ek olarak fiyatı değiştiren unsurlar şunlardır. İskelet hammaddesi(kontraplak, polipretan,moblen,cam elyaf vb.). Çalışma koltuğu kollarının fonksiyonları(2d, 3d hareket). Çalışma sandalyesinin yük taşıma kapasitesi. Krom ayak ve plastik ayak tercihi.
Deri veya kumaş, file kaplı çalışma sandalyesi tercihi. Mekanizmasının ek özelliklere sahip olması. Ve tüm bunları kalitesi fiyatın belirlenmesinde etkilidir.

Çalışma Sandalyesinde Kurulum, Bakım ve Temizlik

Çalışma sandalyesi en altdan sıralamaya başlarsak sekiz parçadan oluştuğunu söyleyebiliriz. Bunlar tekerlekler, ayak, amortisör, mekanizma, oturak, kollar, sırt ve başlıktan oluşur. Çalışma sandalyesinin kurulumunun basit olması size zamandan tasarruf sağlar ve uğraştırmaz. Satın almadan önce lütfen bize danışın. Bakımı içinse 3-4 ayda bir civatalarını kontrol etmekde fayda var. Kullandıkça gevşeyeceğinden civataları sıkmanız kazaların önüne geçmeniz ve çalışma sandalyesini uzun ömürlü kullanmanıza olanak sağlar. Temizlik için ise toza duyarlı bez ile günlük temizliğini yapmanız mümkün.

Çalışma Koltuğunda Konfor

Çalışma koltuklarının çoğu modern ve zarif hatlara sahiptir bu nedenle kullanım alanı oldukça geniştir. Ofis, ev, bar vb alanlarda çalışma masası sandalyesi olarak da kullanılmaktadır. Duruş bozukluklarının önüne geçmek için insan anatomisine en uygun şekilde üretilmesi amaçlanmaktadır. Tabi herşey konfor değil, çalışma koltuğunun dayanıklılığı da kullanıcının vücut ağırlığına göre yeterli olmalıdır. Bu yüzden ürünler, kullanıcının uzun süre bir sorunla karşılaşmayacağı şekilde üretilir. Görünüş açısından birçoğu estetik, modern ve şık görünüme sahiptir. Bu nedenle ofis ve evlerde çalışan herkesin şık ve ergonomik bir çalışma koltuğuna ihtiyacı vardır. Ürünü bir yerden başka bir yere taşırken tekerleklerin akıcı hareket etmesi konfor açısından bir başka önemli kriterdir, tabi bunun yanında oturak süngerinin yumuşaklığı, mekanizma ve ürün kollarının fonksiyonları konfor kalitesini yükselttiği gibi fiyatıda değiştirmektedir. Geniş ayak ve oturak yapısıyla sandalye üzerindeki ağırlık eşit miktarda gövdeye dağıtılması amaçlanır. Özetle bir çalışma masası varsa orada bir çalışma sandalyeside vardır.
Bu yüzden mekanizma ve amortisör özellikleri sayesinde oturak altındaki mandalları kullanarak yüksekliği ayarlanabilir, sırt kısmı yaylanır hale getirilir. Tekerlekleriyle rahat hareket ettirilebilen, 360 derece dönebilen, krom ahşap veya plastik ayaklı çalışma koltuğu satın almanız uygun olacaktır.

Çalışma Koltuğunda Renk Seçimi

Genel eğilim siyah ve antrasit gibi koyu tonlardır. Çünkü koyu tonlar kiri, açık tonlu renklere göre daha az belli eder.

Nasıl Bir Çalışma Koltuğu Satın Almalısınız?

Vücut yapınıza uygun şekilde dayanıklı malzemelerden üretilmiş ve rahat bir çalışma koltuğu almalısınız. Mümkünse boyunuza göre ayarlayabileceğiniz
ergonomik özellikleri fazla çalışma koltuğu tercih etmelisiniz.