Ofis Sandalyesi İzmir

Ofis sandalyesi izmir , Mobisan ofis mobilyalarından alınır. Kaliteli, ergonomik ve modern ofis sandalyesi modellerini güzel şehrimiz İzmirde üretip sizler kargoluyoruz.

İşyerinizde bir bilgisayara sahipseniz ofis sandalyesi sizin için en önemli ihtiyaç haline gelir. Çünkü, ofisinizde çalışmalarınızı gerçekleştirirken
saatlerinizi geçirirsiniz işte tam bu nedenle üzerinde saatlerce vakit geçirdiğiniz ofis sandalyesinin kalitesi oldukça önemlidir. Peki, sadece kaliteli ofis sandalyesine mi ihtiyacınız var? Tabi ki hayır, satın alacağınız ofis sandalyesi modelinin boyunuza ve kilonuzu uygun nitelik ve özelliklere
sahip olması gerekli. Tüm Ofis sandalyelerinin ortak olan özelliği yüksekliğinin ayarlanabilmesidir. Bu sayede bilgisayar ekranı ile gözünüzün aynı yükseklik seviyesinde olması sağlanır böylece boyun kaslarınızın taşıdığı ağırlık azalır.

Ofis Sandalyesi Modellerinin Genel Özellikleri

Ofis sandalyesi modelleri farklı ölçü ve tasarımlarda üretilirler. Bu nedenle kullanıcı ihtiyacı olan özellikleri belirledikten sonra ofis sandalyesi satın alması uygundur. Ofis sandalyelerinin birçok özelliği vardır. Başlıca sıralayacak olursak;
-Sırtı 20 dereceye kadar eğim kazanabilen ofis sandayeleri
-Masaj fonksiyonlu ofis sandalyeleri
-Harici bel ve sırt desteği bulunan ve kullanıcının boyuna göre ayarlanabilen ofis sandalyeleri
-Hareketli kollara sahip ofis sandalyeleri

Tüm bu özellikler saatlerce çalıştığınız ofislerinizde sizlerin konforunu en üst düzeye çıkartmak için geliştirilmiştir. Bu özelliklerin yanında ofis
koltuğunun yüzeyinin kalitesi kullanıcının konforunu belirleyen bir başka unsurdur. Bu nedenle ofis sandalyeleri farklı modellere sahiptir.

Modern Ofis Sandalyesi

Modern ofis sandalyesi modelleri genellikle keskin hatlardan ve metal ayağa sahiptirler. Ayna gibi yansıtma özelliği bulunan krom ayağa sahip ofis sandalyelerine aynı zamanda krom kollar da montajlanabilmektedir. Modern ofis sandalyesine karar verdiyseniz , ofis masa takımınızda da ofis sandalyenizle uyum sağlayacak parçalarda oluştuğuna dikkat etmelisiniz. Modern ofis sandalyesi modellerinin yüzeyleri genellikle deri ve file kumaşlardan oluşur.

Deri Ofis Sandalyesi

Deri ofis sandalyesi modellerinde kullanılan deriler genellikle gerçek deri olmazlar. Çünkü gerçek derinin fiyatı ofis sandalyesinin maliyetini bir hayli arttıracaktır. Bu nedenle çoğunlukla suni deri kullanılır. Suni deriler farklı kalitelerde üretildiğinden, iyi kaliteden olduğunu anlamanın yolu rahatsız edici koku yapmamasıdır. Deri ofis sandalyelerine genellikle krom ve ahşap kollar takılır. Kullanıcıların renk tercih eğilimleri ise siyah deri ofis sandalyesi ve antrasit deri ofis sandalyesi renklerinden yanadır. Koyu renk kiri daha az belli ettiği için kullanıcılar, tercihlerini bu yönde kullanırlar.

Deri ofis sandalyesi satın almak için tıklayın.

Fileli Ofis Sandalyesi

File kumaştan üretilen ofis sandalyesi modelleri deri ofis sandalyesi modellerine göre daha spor görünümlüdür. Ayrıca hava geçiren file yapısı sayesinde vücutta bir miktar ısı birikmesini önler ve bu nedenle yaz aylarında kullanımı diğer modellere göre oldukça rahattır. Diğer sandalye türlerinde olan birçok özelliğe sahiptirler. Örneğin; hareketli kol, sırt, bel destekleri ve beşik mekanizmaları bulunur.

Fileli ofis sandalyesi satın almak için tıklayın.

Ergonomik Ofis Sandalyesi Özellikleri

Ofis sandalyesi modelleri yaz aylarında kullanıcılar tarafından tercih edilir. Deri ofis sandalyesi modellerine sportif olsa da kullanıcılar file kumaşın hava geçirir file yapısından yararlanmak istiyor. Fileli ofis sandalyeleri hava geçirir file yapısı sayesinde insan vücudunun fazla ısınmasına izin vermez. Bu nedenle sıcak zamanlarda deri ofis sandalyelerine göre kullanımları çok daha rahattır.

Ofis Sandalyesi Hangi Malzemelerden Oluşur?

Ofislerimizde kullandığımız ofis sandalyesi modelleri birçok malzemeden oluşur. Malzeme kalitesi ise ofis sandalyesinin kalitesini belirler.
İskeletleri yani gövdesi modele göre değişken olmakla birlikte ağaçtan veya plastikten olabilir. iskelet üzerinde ise sünger, deri veya modele göre file kumaş bulunabilir. Ofis sandalyesini yere dik bir şekilde ayakta tutan parçalar ise yedek parçalardır. Ofis sandalyesi yedek parçaları mekanizma, amortisör, ayak ve tekerleklerdir. Mekanizma ofis sandalyesini istenilen yükseklik seviyesinde ayarlamaya, sırt eğimini ayarlamaya yarar. Bazı senkron mekanizmalar kullanıcının boyu ofis sandalyesine uyum sağlaması için oturağı yere paralel olarak hareket ettirebilir.

Amortisöre gelirsek, ofis sandalyesinin gövdesi ile ayağı arasındaki parçadır. Aynı zamanda ofis sandalyesinin yüksekliğini ayarlamaya yarayan bir diğer parçadır. Ofis sandalyesini yere dik pozisyonda tutar ve 360 derece dönmesini sağlar. Son ofis sandalyesi yedek parçaları ise sandalye ayağı ve tekerlekleridir. Ayağın 5 farklı noktayı uzanan uzuvlarının sonunda tekerlekler bulunur ve bu uzuvlar ağırlık merkezlerinden dışa doğru ayrılır. Bu sayede her bir tekere binen yük kullanıcı ağırlığının 5`te 1`i kadar olur. Tekerlekler 360 derece dönme özelliğine sahiptir bu sayede kullanıcı ayağa kalkmadan ofis masası yakınındaki istediği bir noktaya rahatlıkla gidebilir.

Özetle bir ofis sandalyesinin kalitesini belirleyen en önemli unsurlar süngerleri ve ofis sandalyesini oluşturan yedek parçaların kalitesidir.

Ofis Sandalyesine Amortisör Nasıl Takılır?

Ofis sandalyesi amortisör değişiminin nasıl yapıldığını ilgili yazımızda anlattık. Hemen koltuk amortisörü değişimi nasıl yapılır? adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Koltuk amortisörüne bir göz atın.

Ofis Sandalyesine Mekanizma Nasıl Montajlanır?

Bizden satın aldığınız ofis sandalyesi modelleri çoğunlukla demonte olarak gönderilir. Bozulan bir mekanizmayı değiştirmek veya yeni aldığınız ofis sandalyesinin kurulumunu yaparken ofis sandalyesi mekanizması nasıl montajlanır? adlı yazımı size montajlamanızda yardımcı olabilir.

Ofis sandalyenize uygun mekanizmayı seçmek için ofis koltuğu yedek parça adlı sayfamızı inceleyin.

Filtreleri Göster

Gösterilen sonuç sayısı: 5

Gösterilen sonuç sayısı: 5