Misafir Sandalyesi

Misafirlerinizi keyifle ağırlayabileceğiniz misafir sandalyesi ve misafir koltuğu modellerini farklı renklerde üretip sizlere gönderimini sağlıyoruz. Ürün açıklama kısmında misafir sandalyesi renk skalasına gözatıp dilediğiniz rengi sipariş verin.

Misafir-sandalyesi-modelleri-Mobisan-Ofis-Mobilyalarında
Filtreleri Göster

Gösterilen sonuç sayısı: 7

Gösterilen sonuç sayısı: 7

Ofis ve İşyerleriniz için Misafir Sandalyesi

Günün ortalama 6-7 saatini ofislerimizde çalışarak geçiriyoruz. Hatta evimizden daha çok çalışma alanlarımızda ofis ve işyerimizde vakit geçirdiğimizi söyleyebiliriz. Hal böyle olunca ofis alanlarımızdaki konfor büyük bir önem taşımakta. Fakat malesef konfor tek başına yeterli olmuyor bunun yanında ofisinizdeki renklerin birbirleriyle olan uyumu bir enerji yakalamanıza yardımcı olur. Bu yakaladığınız enerjiyi ofisinizdeki konforlu misafir sandalyeleriyle misafirlerinize veya müşterilerinize
hissettirdiğinizde işlerinizin yolunda gitmesi kaçınılmaz olacaktır. Birçok ofis misafir sandalyesi modelleri çalışma alanınızda, bekleme odasında, danışma veya resepsiyonda kullanmanız için tasarlıyor ve üretiyoruz. Misafirlerinizin beklerkenki süreci konforlu geçirmeleri için ürettiğimiz ofis misafir sandalyelerini sizlere farklı model ve renk alternatifleriyle sunuyoruz.

Misafir Sandalyesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ofis misafir sandalyelerinin modern ve güzel görünmesi yetmez, aynı zamanda konforluda olması gerekir. Konforlu bir misafir sandalyesi olması için ürünün kullanıcının kalça ve diz arası mesafe, diz ile yer arası mesafe ve aynı zamanda bel destekli özetle kullanıcının boyuna uygun bir bekleme sandalyesi olmalıdır. Ofis bekleme sandalyeleri herkesin boyuna göre üretilemeyeceğinden firmalar ofis bekleme sandalyelerini üretirken dünya çapındaki ortalama boy uzunluklarını hesap ederek geniş bir kitlenin ihtiyacını karşılamak üzere ürün üretir. Zaman zaman standart ölçüler dışında normalden uzun veya kısa kullanıcıların konforu için de
ofis misafir sandalyeleri üretiliyor. Konforlu ofis misafir sandalyelerini seçerken ergonomiyi es geçmemek gerekiyor. O halde hemen bahsedelim.

-Konforlu Misafir Sandalyesi Seçiminde Ergonominin Yeri

Misafir sandalyeleri ofis, ev ve işyerlerinde kullanılan vazgeçilmez çalışma alanı araçlarındandır. Dolayısı ile günlük iş rutininde kullanılan misafir sandalyelerinin kullanıcının vücudunda uyuşma ağrı vb. yapmaması için ergonomik ilkelere göre üretilmiş olması gerekir. Ofis bekleme veya ofis misafir sandalyesi kullanıcıların kendi ağırlığı yerçekimi ile birlikte omurilik ve diğer kas, sinir sistemlerinde baskı oluşturur. Uzun süreli kullanımlarda ağrı ve uyuşmaları engellemek için bu ağırlığı uygun bir şekilde sandalyenin üzerine yaymak gerekir. Bu nedenle omurilikdeki yükleri azaltmak için koltuğun sırt kısmı tam dik yani 90 derece değil 100 derece olabilir. Aynı zamanda Ofis misafir sandalyesinin oturak derinliği ve oturağın yerden yüksekliği kullanıcının kalça-diz ve diz-ayak arasındaki mesafeyle uygun olması gerekir.
Özellikle ayakların yüzeyi mutlaka yere basmalı ve diz kapağında oluşacak açı 90-110 derece olmalıdır. Mümkünse amortisörlü çalışma sandalyelerinin yüksekliği oturağın altındaki sağ altda bulunan mekanizma pedalı ile uygun seviyeye getirilmelidir. Kalça ise mutlaka ofis sandalyesinin sırt kısmına yaslanmalıdır.

Misafir Sandalyesi Temizliği

Temizlik, mobilyalarımızı daha uzun ömürlü kullanmak için oldukça önemlidir. Ofisiniz için seçtiğiniz misafir sandalyelerinin bakımı kolay yapılabiliyor olmalıdır. Ofis misafir sandalyenizi seçerken bu kritere göre hareket etmeniz günlük işlerinizi kolaylaştıracaktır. Sadece bir nemli bez veya toza duyarlı bezle kolayca temizlenebilen misafir sandalyeleri olduğunu bilseydeniz, emin olun sahip olmak isterdiniz. Deri ve kumaş gibi yüzeyleri toza duyarlı bezle süpürmek yeterli olacaktır. Bunun dışında varsa krom ve cilalı detayları az nemlendirilmiş bezle temizlemek kafidir fakat hergün yapılması tarafımızca önerilmez. Zamanla parlaklığından ödün veren cilaları yenilemek veya tekrar parlatma işlemi uygulamak gerekebilir.

Misafir Sandalyesi Türleri

-Fileli Misafir Sandalyesi

File deriye göre daha fazla hava geçiren bir yapıya sahip olduğundan yaz aylarında kullanımları rahattır ve spor görünüm sağlar. Spor görünüm isteyen kullanıcılar fileli ofis misafir sandalyesi kullanır.

-Deri Misafir Sandalyesi

Spor görünümden ziyade resmi ve daha prestijli görünüm isteyen kullanıcılar deri ofis misafir sandalyelerini kullanır.

Özetle Bir Ofis Bekleme Koltuğu Nasıl Olmalı?

Bir ofis bekleme koltuğu dayanıklı bir yapıya sahip, kolay temizlenebilen ve aynı zamanda kullanıcının boyuna uygun ergonomik prensiplere göre üretilmiş olmalıdır.

Dipnot: Bu bilgilendirme yazısı yazılırken misafir sandalyesi ve bekleme koltuğunun aynı amaca hizmet etmesinden dolayı cümlelerde zaman zaman ofis bekleme koltuğu ve ofis misafir sandalyesi
kullanılmıştır. Mobisan®