Ofis Koltuğu

Benzersiz ofis koltuğu modellerini istediğiniz renkte satın alın.

Deri-ve-fileli-ofis-koltuğu-modeller-Mobisan-ofis-mobilyalarında
Filtreleri Göster

Gösterilen sonuç sayısı: 13

Gösterilen sonuç sayısı: 13

Ofisin En Çok Çalışan Kahramanı: Ofis Koltuğudur

Eviniz veya ofisinizde kullanabileceğiniz ofis koltuğuna karar verirken dikkat etmeniz gereken birçok unsur var. Tasarım ve özellikli olması bunların başında gelir. Ofiste çalışmak için bilgisayarları kullanıyor ve aynı zamanda haftanın birkaç gününü ofiste geçiriyorsanız artık sizde bir ofis koltuğuna sahip olmayı düşünmelisiniz. Sadece konforlu ofis koltuğuna ihtiyacınız yok, alacağınız ofis sandalyesinin aynı zamanda ayarlabilir olması gerekiyor. Yeni bir ofis koltuğuyla daha üretken olacağınızı söyleyebiliriz.

Nasıl Bir Ofis Koltuğuna İhtiyacınız Var? Bir düşünelim….

Kendiniz için uygun olan ofis koltuğunu satın almadan önce yanıtlamanız gereken birkaç soru olduğunu düşünüyoruz. Bu sorular şunlardır:

Ofis koltuğu için ofisimde ne kadar yerim var?

Günde ortalama kaç saat kullanacağım?

Sırt veya bel ağrım var mı? Dolayısı ile ergonomik bir ofis koltuğu sizin için en uygun olan olmalı.
Çalışma süresi boyunca aktif miyim? Sık hareket ediyor muyum?

Seçtiğim ofis koltuğunun dönme ve yatma özellikleri benim için ne kadar önemli? Projelerinizi hazırlarken yaslanıp çalışmayı seviyorsanız sırt kısmının salıncak fonksiyonlu olması önemli. Ofis koltuğundan kalkmadan sık hareket etmenizi gerektirecek durumlar varsa yazıcıya, evrak imha makinasına ulaşmak istiyorsanız 360 derece dönebilen ofis koltuğu ve tekerlekleri hızlı hareket edebilen ofis sandalyesi sizin için verimli olacaktır. Son olarak sıradışı bir görünüm ve rahatlık isterseniz ofis koltuğu satın almayı düşünün. Rahatınız ve hareketlilik için tasarlandıklarından dolayı büronuz için uygun olacaktır.

Ofisinize uygun olduğuna emin olmak için ofis koltuğunu yerleştirmeyi düşündüğünüz alanı ölçün ve birde şunun düşünün ofis koltuğunun kolçaklarının masaaltına girmesini istiyor musunuz? istemiyor musunuz? bu tamamen sizin kişisel tercihinizdir. İşyernizde sürekli sizinle birlikte olacak olan ofis koltuğudur. Herkes gider ama ofis koltuğu kalır. Dolayısı ile Çalışma sürenizin hızlı ve verimli geçmesi için ihtiyacınız olan ofis koltuğunu zekice seçin.

Tasarım ve Konforu Birleştiren Ofis Koltuğu Modelleri Neler?

İşyerinizde uzun süreler boyunca kullanılabilmesi için tasarlanmış ofis koltukları, çalışma alanı ekipmanlarından bir tanesidir. Rahat bir ofis koltuğuna sahip olmak için vücut özelliklerinize göre ayarlanabilen özellikli ürünleri tercih etmelisiniz. Deri veya file rengi tercihlerinizle kendi kişiliğinizi yansıtan ofis koltuğu ürünlerini kullanabilirsiniz. İşlevsel konforlu ofis koltuklarını tercih etmeniz işyerinizdeki performansınızı da olumlu yönde etkileyeceğini söyleyebiliriz.

Ofis Koltuklarının Genel Özellikleri

Genel olarak ofis koltukları 360 derece dönebilen ve yükseklikleri ayarlanabilen özelliklere sahiptir. Dolayısıyla ofis koltuğunuzdan kalkmadan yazıcıya ulasabilir ve ofis çalışma masanızın yükseklik seviyesine göre ofis koltuğunuzun yüksekliğini ayarlayabilirsiniz. Fakat farklı mekanizma türleriyle ek özellikler kazandırılabilir. Örneğin sırt kısmının 30 dereceye kadar eğilebildiği ofis koltukları mevcuttur. Bu tür özel mekanizmalar her ürüne takılamaz, gövdesinin bu tür hareketlere dayanıklı olması gerekir. Oturak kısımları orta sertliğe sahiptir.

Ofis Koltuğu Modelleri Nelerdir? Ergonomik Ofis Koltuğu Özellikleri Nasıldır?

Ofis koltukları ahşap, alüminyum, krom, plastik kol ve ayaklara sahip olabilir. Deri kaplamalı ofis koltuğu üzerinde dikiş bulunur, deriye zıt bir renkte dikiş ipi rengi
güzel bir görünüm sağlar. Ofis koltuklarını tasarımda kullanılan keskin hatlar ve renklere göre çeşitlendirilebilirler. Fileli ofis koltukları hava geçirir yapıda olduğundan yaz aylarında kullanımı rahattır deri ofis koltuğu modellerine göre vücudunuz daha az terler. Sadelik arzusunda olanlar tek renk ofis koltuğu tercih edebilir. Antrasit ve siyah gibi renkler neredeyse tüm oda ve mobilya renklerine uyum sağlamaktadır. Fakat ofis koltukları 2 farklı zıt renk deri veya file kullanılarak üretildiğinde çok daha hoş durur. Bu zıt renkler ayak ve kollar ile desteklenebilir. Krom görünümlük ofis koltuğu ayağı tercih edilebilir. Bazı ofis koltuğu modelleri kontraplak ağaç iskelete sahipken bazıları plastik iskelete sahip olabilir. Her ürüne aynı kolçak ve ayak takılamaz müşterinin talebi üzerine bazı ofis koltukları özel üretilebilir. Isıtmalı ve soğutmalı aynı zamanda titreşim ile masaj etkisi sağlayan ofis koltukları da kullanıcının vücuduna göre ayarlandığında işlevselliği artmış olur.

Fileli Ofis Sandalyesi Modelleri Nelerdir?

Deri ofis koltuğu ürünlere göre fileli olanlar daha az vücudu nemlendirdiğinden fileli ofis koltukları çok tercih ediliyor. Hava geçiren yapısı sayesinde özellikle yaz aylarında kullanımı diğerlerine göre daha rahattır. İskeleti çoğunlukla cam elyaf-moblen karışımı ile üretilir. Yüksekliği ayarlanan 2d, 3d kolçaklara sahip olabilir. Çoğu fileli ofis koltuğu modelinde geriye yatma(eğilme) özelliği vardır. Baş ve bel destekli fileli ofis koltuğu modellerini tercih ederek sırt kaslarınıza binen yükü hafifletirsiniz. Genellikle siyah file kiri az belli ettiğinden daha çok tercih edilir.

Ofis Masası Koltuğu Modelleri Nelerdir?

Ofis masanız için uygun renkte ofis masası koltuğu tercih etmelisiniz. Zıt renklerden hoşlanıyorsanız, zıt renklerin birbiriyle olan uyumundan yararlanabilirsiniz. Mobilyanızda
krom detaylar varsa ofis koltuğunun kolçak ve ayağı krom özelliği sahip olanlardan satın alabilirsiniz. Klasik ofis masasına veya makam masasına sahipseniz deri ve
ahşap detaylarla donatılmış ofis koltuğu tercih etmeniz uygun olacaktır.

-Deri Ofis Koltuğu Modelleri
Ofis denildiği zaman aklımıza gelen deri ve mobilyadır. Klasik ofis mobilyalarıyla en iyi uyum sağlayan koltukların başında deri ofis koltuğu modelleri gelir. Deri ofis koltuğunun yalnızca son katmanında yer alır. Oturak ve sırt içeriğinde uygun densiteli süngerler ve zaman zaman elyaf kullanılabilir. Bu sayede projelerinizi gerçekleştirirken konforlu çalışmanızı sağlar. İnsan anatomisine uygun dizayn edilmiş baş, bel ve boynunuzu destekleyen ofis koltuğu modelleri bulmanız mümkündür, fakat boyunuza uygun olan ofis koltuğunu seçmeniz gerekir.

Ergonomik Ofis Koltuğu Özellikleri

Vücudumuzun kendi ağırlı ve yer çekimiyle birlikte kaslarımıza yük biner ve yanlış posizyonda oturduğumuzda kaslarımızı fazladan yormuş oluruz. Dolayısı ile ofis koltuğu seçiminde ilk kriter tasarım değil ergonomi olmalıdır. Bu nedenle sizlerin doğru pozisyonda oturması için ergonomik ofis koltuğu modelleri üretilir. Bu ofis koltuklarında tek kriter sırt ve bel yapısını desteklemesi değil aynı zamanda kolçakların 2d, 3d özelliğe sahip olması önemli bir yere sahiptir. Kolçakların hem yüksekliği ayarlanabilir hemde kolçak yüzeyi öne arkaya sağa ve sola hareketli olabilir. Bu işlevsel kolçaklar sayesinde klavyede yazı yazarken çok daha rahat edersiniz. Ergonomik ofis koltuğunda şu özellikler aranmalıdır.

1-Ofis koltuğunun sırt kavisinin belinizi destekliyor olması.
2-Ofis koltuğunun yüksekliğinin ayarlanabiliyor olması.
3-Sırt kısmında tam yaslandığımızda ayak tabanının yere basıyor pozisyonda ve diz açısının 90-110 derece olması.
4-Bilgisayar ekranına başınızı eğmeden bakmak için sırt kısmının ayarlanabiliyor olması büyük önem taşır aksi halde uzun süreli çalışmalarda boyun kasları zarar görür.

Ofis Mobilyama Uyumlu Ofis Koltuğu Nasıl Seçerim?

Ofis mobilyanıza uygun ofis koltuğu seçerken mobilyanızın karakteristik özelliğini belirlemeniz gerekir. Bu tamamen öznel tercihlerinize bağlıdır. Uyumluluğu yakalamak için şu soruya yanıt bulmak size yardımcı olabilir. Ofis mobilyanız klasik mi yoksa spor görünüme mi sahip?
Klasik ofis mobilyalarından ahşap kol ve ayaklardan oluşan ofis koltuğu modellerini tercih edebilirsiniz ve ahşap cila rengini mobilyanızla uygun kombinlersiniz. Spor ofis mobilyalarına sahipseniz ve mobilyanız keskin hatlardan oluşuyorsa krom veya cam detaylar varsa. Ofis koltuk takımı veya ofis koltuğunuzda krom ve alüminyum detaylar olması güzel bir görünüm sağlayacaktır. Burada en önemli olan renklerin hoş görünecek şekilde birbirleriyle uyumlu olmasını sağlamaktır.

Ofis Koltuğu Modelleri Hangi Malzemelerden Oluşur?

Ofis koltuklarının iskeletleri ağaç kontraplak veya plastikden oluşur. iskelet üzerinde modele göre değişken olmakla birlikte sünger, deri veya file bulunur. Son katman file kumaş veya deri ile kaplanır. Her ofis koltuğunun mekanizması aynı değildir ve aynı mekanizma takılamaz. Mekanizma delik noktaları ve mekanizma özellikleri ofis koltuğunun iskelet yapısına uygun olamacağından her ofis koltuğuna aynı mekanizma takılamaz. Ofis koltuğu amortisörü evrensel standartlara göre üretildiğiden yalnızca uzunluğu değişkendir buda kullanıcının boyuna göre ayarlanabilmesi için düşünülmüştür. Amortisör, ofis koltuklarına 360 derece dönebilme yeteneği kazandırır. Kaliteli tekerlek veya ayağa sahip ofis koltuklarını kullanırken üründen kalkmadan rahatlıkla yazıcı veya diğer ofis aletlerine ulaşabilirsiniz. Ofis koltuğu ayakları plastik,
metal ve ahşaptan oluşabilir. Plastik ofis koltuğu ayakları 100 kilograma kadar dayanabilirken daha fazlası için tarafımızca metal ayaklı ofis koltuğu önerilir. Metal ayaklı ofis koltukları 150 kilograma kadar dayanır. Ahşap ayaklı ofis koltuğu ise iskeleti metal profilden yapıldığından 150kg`a kadar dayanabileceğini söyleyebiliriz. Bağlantı noktalarında
ise m8 ve m6 civatalar ve somunlar kullanılır.

Ofis Koltuğunun Temizliği, Montajı ve Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Ofis koltukları deri ve kir tutmayan malzemelerden üretildiğinden toza duyarlı bez ile kolaylıkla günlük temizliği yapılabilir. Krom, ahşap, plastik kolçak ve ayakların günlük temizliğini az nemli bez ile yapabilirsiniz. Temizlik yaparken asla kimyasal madde kullanmayınız.